Все про геологічні дослідження — відповіді на найпоширеніші питання
 

Комплексні роботи, звані інженерно-геологічними дослідженнями для будівництва, проводяться для того, щоб забезпечити максимальну безпеку майбутніх будівельних робіт і максимально тривалу і безпроблемну експлуатацію майбутньої будівлі. Також грамотно складений звіт включає в себе не тільки рекомендації по формату плану майбутнього об’єкта, але опис того, як його зведення може вплинути на стан ближніх будівель.

В умовах густо забудованої території інженерно-геологічні вишукування вкрай необхідні не тільки під час зведення нових житлових конструкцій або перепланування старих, але і перед прокладкою або заміною комунікацій. Адже будь-яке порушення ділянки в історичномурайоні з щільною забудовою загрожує можливістю пошкодження існуючих активних комунікацій або незапланованих зупинок при попаданні на старі.

Де замовити інженерно-геологічні вишукування для проектування об’єктів нерухомості? Своєчасне проведення геологічних вишукувань допоможе забудовнику або власнику об’єкту в майбутньому заощадити солідну суму грошей, це не кажучи про те, що проведення такого типу досліджень законодавчо регламентовано і вважається обов’язковим під час підготовки до будівництва.

Алгоритм геологічних вишукувань в більшості випадків подібний:

  • Вивчення архівних матеріалів.
  • Вивчення плану майбутнього освоєння ділянки.
  • Польовий етап вимірювань, взяття зразків.
  • Лабораторний етап і етап складання звіту.
  • Геологічні вишукування можуть проводитися в двох можливих варіантах:
  • на стадії проектування
  • на стадії будівництва.

На стадії проектування такі роботи забезпечують адекватність складеного проекту реальних умов середовища, а на стадії будівництва може проводитися моніторинг оточуючих будівель або розраховуватися сила деформації при постановці питання про можливість / неможливість подальшого проведення будівельних робіт. Загальна підсумкова вартість на геологічні вишукування буде залежати від поставлених завдань.