Як вибрати свердловинний насос

Щоб знати, як вибрати свердловинний насос, що оптимально підходить для виконання конкретних завдань, необхідно уважно вивчити інформацію про існуючі варіанти агрегатів.

 

Спеціалізований магазин представляє дуже широкий вибір пристроїв не тільки різної потужності і цінової категорії, але і від виробників з різних країн. Найпопулярніші на ринку насоси свердловин, вироблені німецькими, італійськими та польськими фірмами, хоча можна знайти дуже хороші варіанти і серед вітчизняних виробників насосів.

 

Якщо ви хочете знати, як вибрати свердловинний насос і не помилитися, треба вивчити характеристики свердловини, в яку і буде встановлений агрегат.

 

  1. Розмір обсадної труби, або діаметр свердловини. Це число без проблем можна з’ясувати самостійно, використавши для цього рулетку. Залежно від з’ясованого розміру будемо підбирати і насос. Він повинен легко спускатися в свердловину, а значить, що він повинен мати діаметр менший кілька сантиметрів, отриманого вами числа.

 

  1. Глибина свердловини також вимірюється досить просто: в отвір спускається волосінь з вантажем на кінці. Коли волосінь стане провисати (тобто вантаж досягне дна свердловини), на ній роблять позначку, а пізніше рулеткою змиритися її довжина до позначки. Залежно від отриманого значення купується насос з більшим чи меншим напором (для більш глибокої свердловини потрібен більший напір, і навпаки).

 

  1. Стовп води — відстань між вихідним отвором свердловини до самої води. Це значення вам знадобитися для з’ясування, як глибоко буде занурюватися свердловинний насос — на яку глибину його потрібно буде опустити в ході монтажу.

 

  1. Ще одна важлива характеристика — динамічний рівень води, тобто, на якому рівні вона буде при включеному насосі. Цю характеристику потрібно враховувати для вірного розташування насоса — щоб він постійно був занурений у воду. Треба мати на увазі, що два останніх параметра коливаються в залежності від сезону (влітку найчастіше рівень води в свердловині буде нижче, ніж взимку).

 

  1. Продуктивність, або дебіт свердловини. Цю величину визначають найчастіше ті ж компанії, що надають послуги з установки насосів. Від продуктивності свердловини залежить максимальна потужність насоса, яку можна в даному випадку використовувати.

 

Такі насоси купують для дачі, так що не буде зайвим купити котел і навіть найменша дача зможе стати вам будинком і місцем відпочинку.